Maszeruję - Kibicuję to wydarzenie towarzyszące największej masowej imprezie biegowej w Polsce - Biegnij Warszawo. Uczestnictwo polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli, wyznaczonej obok trasy biegu. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych kibiców, którzy chcą dopingować innych będąc w ruchu. Ten rodzaj aktywności szczególnie polecamy tym, którzy chcieliby wziąć udział w Biegnij Warszawo, ale nie czują się na siłach, aby przebiec 10 kilometrów. Nie ma limitu wieku, liczy się tylko chęć udziału. Na trasie marszu można spotkać biegaczy, co jest dodatkową atrakcją.

Piechurom towarzyszy duet prowadzących Kułaga & Magiera, który prosto z amerykańskiego Hummera, przy akompaniamencie muzyki, zagrzewa uczestników do sportowego wysiłku. W przedsięwzięciu od samego początku bierze dział mnóstwo gwiazd sportu i telewizji, m.in. Jacek Wszoła, Andrzej Supron, Władysław Kozakiewicz czy Grzegorz Sudoł.

Maszeruję - Kibicuję organizowane jest w ramach Światowego Dnia Marszu (World Walking Day), którego inicjatorem jest międzynarodowa organizacja TAFISA. Prowadzi ona działania na rzecz wspólnot lokalnych i obywateli na całym świecie, promując sport dla wszystkich i aktywność fizyczną jako niezwykle istotne źródło rozrywki, zdrowia, integracji i rozwoju społecznego.

Ideą powstania Światowego Dnia Marszu była chęć walki z otyłością i brakiem aktywności fizycznej. W dzisiejszych czasach mobilnych technologii oraz społeczeństwa, w którym miliony ludzi prowadzą siedzący tryb życia, maszerowanie zyskuje coraz większą popularność. Chód swoją moc czerpie z odkrycia w nim użyteczności, przyjemności i pozytywów zdrowotnych. Powrót do źródeł wydaje się być motywem dla wielu, którzy są świadomi znaczenia chodu jako podstawowej formy aktywności fizycznej, istotnej dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Maszerowanie jako zjawisko masowe zajmuje dominujące miejsce w świecie aktywnych ludzi.

Inauguracja Światowego Dnia Marszu odbyła się 7 czerwca 1992 roku z okazji Szczytu Ziemi w Rio de Janerio. Z roku na rok rośnie liczba wydarzeń i uczestników WWD, a Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała Światowy Dzień Marszu i włączyła to wydarzenie do światowej inicjatywy "Ruch dla Zdrowia". W Polsce impreza odbywa się od 2010 roku pod nazwą Maszeruję-Kibicuję. Organizatorem Maszeruję-Kibicuję jest Sporting BM, a partnerem strategicznym Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oficjalna strona internetowa TAFISA